echnológia šošoviek
"chceme tú najlepšiu ochranu pre oči našich zákazníkov..."

Ponúkame široký výber šošoviek s technológiou SKYLAB od polykarbonátových UV 400, cez šošovky polarizačné až po fotochromatické.

Kategórie našich filtrov:

Kategória 0: Veľmi jasné, takmer úplne bezfarebné. Tieto slnečné okuliare odfiltrujú od 0% do 19% slnečného žiarenia. Táto kategória nechráni proti svetelnému žiareniu a slnečné okuliare sa používajú hlavne ako ochranné okuliare alebo ochrana proti prievanu.

Kategória 1: Jedná sa o mierne tónované slnečné okuliare. Majú filtračnú kapacitu medzi 20% a 57% slnečného žiarenia. Sú vhodné do slabších svetelných podmienok a používajú sa skôr ako imidžové.


Kategória 2: Okuliare poskytujú základnú ochranu filtráciou od 58% do 82% žiarenia, a môžu byť použité pri bežných svetelných podmienkach a každodennom používaní, aj pri šoférovaní.

Kategória 3: Tieto okuliare, s podielom filtrovaného svetla od 83% do 92%, predstavujú vhodnú ochranu proti slnečnému žiareniu, a sú prispôsobené pre použitie pri rôznych aktivitách.


Kategória 4: Tieto okuliare odfiltrujú veľkú intenzitu svetla, od 93% až do 97% svetelných lúčov. Predstavujú tú najlepšiu ochranu v prípade extrémneho slnečného svitu, kde odrazy majú tendenciu zosilniť škodlivé účinky svetla. Využitie nájdu najmä vo vysokohorskom prostredí a v outdoorových aktivitách. Sú nevhodné pre jazdu autom, pretože môžu narušiť vnímanie semaforov a cestného značenia.

 

Kategória POLARIRIZED CAT3: Používa šošovky SKYLAB CAT3 v kombinácii s polarizačnou a antireflexnou funkciou. Predstavujú štandardnú kvalitu SKYLAB technológie. Majú využitie najmä pri vodných športoch a športoch kde dochádza k väčšiemu zrkadleniu periférnych plôch.

Kategória PHOTO 2-3: Altitude odporúča SKYLAB PHOTO šošovky, zo "smart" fotochromatického skla, ktoré sa môžu cez vnútorné vlastnosti materiálu prispôsobiť okolitému svetlu počas niekoľkých sekúnd a to v prechode z kategórie 2 s jej výhodami (pokiaľ ide o zvýšenie kontrastu), na kategóriu 3, ktorá ponúka maximálnu ochranu. SKYLAB PHOTO sú obzvlášť vhodné pre cyklistiku alebo beh, ako aj aktivity pri ktorých sa športovec rýchlo premiestňuje z tmavých plôch na jasne osvetlené miesta.

 

Kategória PHOTO - POLAR 2-3: Altitude prináša SKYLAB PRO šošovky, zo "smart" fotochromatického skla, ktoré spájajú vlastnosti skiel POLARIZED CAT3 a PHOTO 2-3. Tieto sklá sa stali univerzálnou ochranou zraku do každého počasia a prostredia. Preto najdu  to najširšie uplatnenie pri akejkoľvek športovej aktivite.